Author Topic: Коронавирус  (Read 117396 times)

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #2680 on: 17.11.2020, 22:32:42 »
Я па си мислим, че не е само от скатаване причината да не си правят тест. Това нещо струва половин пенсия и не лекува. Освен туй е бавно и не се прави на село. Освен това сега ако си направя антигенен тест и излезе положителен и съм със симптоми знаеш ли пък как ще тръгна да си правя PCR вместо да се насмъркам с Авирон, Тамифлу или каквото там мога да изровя от някъде вместо тях.
Всъщност изобщо не ме интересува от какво съм болен, след като лечението е едно и също и в по-евтино от диагнозата. Ако тръгна да умирам - тогава който го интересува да си ме тества.

Едно четиво приятно за българите в чужбина какво са пуснали в България да усетят '
https://segabg.com/category-observer/absurdistan-stranata-na-vinovnite-bolni

Честит Рожден ден, Честит Рожден Ден Скъпи Ковид, Честит рожден ден на теб!
https://pik.bg/%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0-covid-19-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%BD%D0%B5%D1%81-news977305.html

« Last Edit: 17.11.2020, 22:51:28 by ooleg »

Offline hitar_potter

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #2681 on: 18.11.2020, 01:54:18 »
Я па си мислим, че не е само от скатаване причината да не си правят тест. Това нещо струва половин пенсия и не лекува. Освен туй е бавно и не се прави на село. Освен това сега ако си направя антигенен тест и излезе положителен и съм със симптоми знаеш ли пък как ще тръгна да си правя PCR вместо да се насмъркам с Авирон, Тамифлу или каквото там мога да изровя от някъде вместо тях.
Всъщност изобщо не ме интересува от какво съм болен, след като лечението е едно и също и в по-евтино от диагнозата. Ако тръгна да умирам - тогава който го интересува да си ме тества.
Един познат 100% си го изкара. Не се тества, защото не му се даваха пари за теста, а имаше поне 4 симптома, вкл. прословутото обоняние. Сега ще се тества, за да може да се върне на работа с отрицателен PCR. Ето още един извън статистиката.
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2682 on: 18.11.2020, 02:16:58 »
Интересни статии. Това лекарство вече го има но е много скъпо. Даваха го на Тръмп а и на други големци сигурно. Българин ръководи екип от учени с революционни открития за коронавируса

https://www.monitor.bg/bg/a/view/bylgarinyt-otkril-antitjalo-sreshtu-covid-zashtitava-do-6-meseca-i-lekuva-226542?fbclid=IwAR0nvXOMo2qB8ANcMRNDjS1X_oLSFyNoSP4IXzp54TXrGPHJ9YgG6P0oD7w

https://www.actualno.com/interview/raboteshto-lekarstvo-sreshtu-koronavirusa-v-pyrvonachalna-faza-s-bylgarski-prinos-news_1502326.html?fbclid=IwAR3nNt3PXeqCaQwE-K8qV7HHECoOHDru9RNW_Z27aAZtVCTkZafdQgKIx38

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2683 on: 18.11.2020, 02:23:33 »
Чудото от Мадрид. Или просто вече хващат колективния имунитет със 70 80 % изкарали го вече. :neznam:

https://www.lentata.com/page_19543.html?fbclid=IwAR1u6-9uPK5EB3psYxLKtb91-DYgWF0J2iKtA82IJ-cd4Eek16i9GZy9yh8

Offline mlk

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
« Reply #2684 on: 18.11.2020, 04:23:52 »
Офицалната тарифа за фалшив отрицателен тест била 60 лева - плащаш, не те тестват, а на следващия ден получаваш директно сертификат.
Любим документ за желаещи да пътуват в чужбина.

P.s. А швейцарците официално обявиха, че леглата им в интензивните вече са запълнени.
« Last Edit: 18.11.2020, 04:29:28 by mlk »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2685 on: 18.11.2020, 08:39:48 »
Като ви казвам, че Ковид не прилича на грип, както и че симптомите на вирусна инфекция повече според мен се преувеличават от уплашени хора и далеч не са силни като на грип, още по-малко наистина да приличат...
Ето разказът на Проф. Радослав Гайдарски как е преболедувял:
https://lupa.bg/news/bivsh-zdraven-ministar-koronavirusat-e-kovarno-zabolyavane-ne-znaesh-che-si-bolen_88781news.html
Както ви казах - тихо гаси лампите на живота.

Offline mitakis

• над нещата
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2686 on: 18.11.2020, 09:45:09 »
Снощи ми разказаха, че човек е болен от корона-20, а цяла година е в изолация - нито е излизал, нито се е срещал с хора. Провизии до вратата се носят и дезинфекцират. Откъде се е заразил? Чешмата, въздуха, телевизора, храната..?
Що за 'вирус' е това, науката мълчи, а възрастните гаснат :(

Списък на подвижния състав в София
Забравете провалите,
запомнете уроците.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2687 on: 18.11.2020, 10:01:59 »
Ами то ако е "живял" така е останал без имунитет. Тогава може всяка частица попаднала по опаковка, въздугх и т.н. да го захапе.
Не може да се живее така като отшелник! Ще ти се случи съдбата на местното население на Южна Америка при пристигането на испанците....

Аз не си представям що за живот е това...

P.S. Голям боец се става не, когато се криеш от битки, а когато се биеш често и то със съперници, които можеш да победиш.
« Last Edit: 18.11.2020, 10:08:58 by ooleg »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #2688 on: 18.11.2020, 10:14:05 »
Е чакай сега, то и баба ми в Кюстендил от началото на годината не се е срещала с хора, единствено една съседка редовно идва при нея. Тя и с трима човека извън семейството на едно място не се е срещала, камоли с повече и голяма част от възрастните хора живеят точно така. Тя има проблеми с равновесието най-малкото, оставяме вируса настрана. @mitakis говори за несвойствено дълъг период от време на положителни резултати при тестване.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2689 on: 18.11.2020, 10:43:58 »
Това за равновесието е лоша работа. Обикновено има две причини - или неработещ вестибюларен апарат или не се кръвоснабдява участъка от мозъка, който отговаря за вестибюларния апарат.
Доколкото знам невролозите качват човека на един въртящ се стол и го проверяват дали усеща, че го въртят. И често изобщо не разбират, че ги върти някой. И те заключават , че е заминал вестибюларния апарат.
По принцип обаче, трябва да е минала някаква терапия от няколко месеца с Кавинтон или друго съдоразширяващо средство за да се заключи, че е виновен ветибюларния апарат. Защото мозъчно-съдовата болест точно с такъв род препарати се компенсира.
Иначе има изследване, което се прави в Националната Кардиологична Болница, което се нарича сонография. Мисля, че струва около 70 лв. , което проверява кръвоснабдяването на мозъка.  Прави го там един съдове хирург.
Казвам ти за това, щото бащата на жената имаше същия проблем с равновесието. Невролог стигна до извода, че му го няма ветибюларния апарат и само му хрумна за някакъв експериментален колан, който се прави в някакъв немски университет, който струва 10 000 лв. Обаче никой не изследва как е кръвоснабдяването на мозъка. Имахме час за сонография, обаче вместо там трябваше да посетим Приемния им кабинет, където заключиха урологична инфекция. Обаче не установиха Ковид-19 щото нямаше кьораво антитяло. И така урологията на Александрвоска се оказа последното място до което стигнахме, след което вече нямаше на кой да се прави сонография.

Та покрай Ковида съвсем вече нещата станаха зле с равновесието. До степен да не може да се ходи повече от няколко метра, да се стои прав и дори седнал в леглото. Пък той не удря вестибюларния апарат. Затова смятам, че се касае обикновено за лошо снабдяване на мозъка с кръв в този участък. Пасва на симптомите на Ковид - от сгъстяване на кръвта и засягане на нервната система.
Не знам каква диагноза са поставили на баба ти, обаче много е възможно да не е точната и да се касае за последстия на мозъчно-съдовата болест.
Тя пие ли Кавинтон или друго съдоразширително ?
« Last Edit: 18.11.2020, 10:48:08 by ooleg »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2690 on: 18.11.2020, 10:53:08 »
Тя пие ли Кавинтон или друго съдоразширително ?
Принципно да, но излизаме от темата. Нейният проблем се изразява във временни загуби на усещане за положение ако е правилно да го кажа така. Усеща, че залита и отива да се подпре някъде или да седне, за да ѝ се изясни кое горе, кое долу, кое ляво, кое дясно. Както тя се изразява носи ме главата.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2691 on: 18.11.2020, 11:04:28 »
Мда - същата работа!
Няма как да не излезе човек малко от темата щото те нещата са си свързани. Значи същата работа.
Като намалее ужаса с тоя Ковид19 щото в момента по-добре да не припарва никой до болница, ако не е нужно за живота му - бива да направите едно изследване на мозъка. Според мен адски много се спестява на възрастните да имат точна снимка на кръвоснабдяването на мозъка.

Изследването е нещо подобно: http://www.saintsofia.com/bg/news/view/2/8052/

И за да сме вътре в темата - Коронавируса първо това състояние удари и влоши много при нас. До степен , че аз да си мисля, че се касае за инсулт. А то най-вероятно е сгъстило кръвта и е влошило много кръвоснабдяването на мозъка. Т.е. доказва, че липсата на равновесие е проблем най-вече с кръвоснабдяването на центъра на равновесие в мозъка, а не както се твърди на сляпо, че някакви медикаменти са унищожили вестибюларния апарат.
« Last Edit: 18.11.2020, 11:08:13 by ooleg »

Online Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #2692 on: 18.11.2020, 11:10:18 »
....нито работя, нито уча, но всичко това не ми пречи, поне не и в толкова голяма степен....

Вместо да философстваш (а очевидно имаш достатъчно време за това), защо не отидеш доброволец в едно Ковид - отделение? Хем ще ти плащат, а на първа линия и 1000лв бонус, хем ще имаш някакво занимание да си оползотвориш времето....

Противоречиш си! Не лъжи агента, че ще вземе бонус - на много малко места го дават. А и като гледам колко мудно и късно се сетиха, че им трябват доброволци, нищо чудно пандемията да свърши докато ги назначат, съдейки по изискванията на някой от големите болници.

Смятам, че агента ни е по-ценен за форума, няма нужда да го пращаме на първа линия  :rolleyes:
Виж как потъваме, настъпваме, дървената лъжа. Бавно си тръгваме, без бъдеще....

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #2693 on: 18.11.2020, 12:01:35 »
Както тя се изразява носи ме главата.

Това може да се дължи и на анемия- липса на желязо/хемоглобин, установява се лесно с кръвна проба, и ако не е вече късно се лекува с витамин "В"-12,- по една ампула месечно. Майка ми беше така, но късно, тъй като половината мозък не работеше, в следствие на прекъсване на инжекциите, и получи анемичен шок с припадък.
Иначе вестибуларните апарати са два, прави се изследване на четвърти километър при доктор Асенов, и струва 50 лева.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2694 on: 18.11.2020, 16:39:08 »
Нещо, което съм наблюдавал и аз:
https://petel.bg/Infektsionist--Ima-izvestna-mutatsiya-na-virusa--toy-se-prisposobyava-po-neobichaen-nachin-kam-choveshkiya-organizam__388270

Инфекционист: Има известна мутация на вируса, той се приспособява по необичаен начин към човешкия организъм

"Всички лекари забелязваме това увеличение на заболеваемостта и то с по-голяма тежест, и пак наново нарастване на смъртността. Това е изключително тревожно, отговорът не е лесен" , коментира д-р Зарчева. Тя гостува днес в рубриката "Гласът на Dariknews.bg". Лекарката е инфекционист и в момента работи в Covid - отделението на "Софиямед".

Според лекарката има известна промяна на вируса, която се забелязва в клиничното протичане, както и в зачестяването на тежките случаи.

"Според мен има известна мутация на вируса, той се приспособява по необичаен начин към човешкия организъм, променя своята патогенност, някакси имунната система не може да се справи с него. Противоепидемичните мерки имат голямо значение, но въпреки всичко, променливостта на вируса е от още по-голямо значение за тази промяна в заболяемостта и за нещастие - лошият изход нерядко",  констатира още инфекционистът.

Д-р Зарчева допусна, че строгите мерки през пролетта са допринесли за по-ниската заболеваемост тогава. Също така напомни, че трябва да се избягват събиранията на много хора на едно място и да се спазват хигиенните правила.

Д-р Зарчева посочи, че коронавирусът прилича по симптоми на други вирусни инфекции, но отбеляза, че има и различия - в началото няма силно изразена кашлица, хрема, а засягането на обонянието е много характерно.

При първи симптоми тя препоръча да се използват общоукрепващи средства, мултивитамини със селен, витамин Д, антиоксиданти, антипиретици, повече течности, както и да се подобри клетъчният имунитет с имуномодулатори.

Специалистката подчерта, че антибиотикът се предписва само по преценка на лекар. Тя изрази резерви, че на всички масово се дават антибиотици от една определена група.

"По едно предписание на СЗО, което не беше съвсем удачно, се дава на всички едно и също. Не може така - като вакса за обувки, на всички едно и също да се изписва, един и същи антибиотик. Моите наблюдения са, че няма почти никакъв ефект. Преценката за антибиотик се прави от лекаря", посочи д-р Зарчева.

Тя добави, че сега се наблюдават някои клинични прояви, които преди по-рядко са се срещали, като обърканост и дезориентация.

"Появиха се и някои тежки случаи на засягане на съдовете на белия дроб при наши пациенти, а това не беше такова често явление преди. Изобщо самата му негова патогенност, болестност, се промени, някак си е по-яростна. Не искам да плаша хората, но лекарите трябва да казваме истината, каквато е. Много е важно да се поддържа добър психологически дух, защото когато хората са стресирани и мислят за лошото, което ще им се случи, за усложненията, това опорочава тяхната прогноза при срещата с вируса", предупреди д-р Зарчева.

Тя е оптимист за лечението на болните в тежко състояние със сърфактанти. Именно д-р Зарчева разказа преди месец за неин пациент, на който е било приложено това лечение и то е дало положителен резултат.

"Приложението у нас на сърфактанти и в другите страни е ограничено. Проучванията са в начален етап и в Русия, Франция, САЩ, Англия. Но то може да помогне на белия дроб да поддържа своите функционални възможности, за да се насища кръвта с кислород.

Това е изключително важно, това предпазва от полиорганна недостатъчност и съкращаване на апаратната вентилация. Надявам се, че то ще потръгне, въпреки че е много скъпо, защото няма нищо по-скъпо от човешкия живот", заключи д-р Василка Зарчева.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2695 on: 18.11.2020, 20:45:10 »
В централните новини на БТВ днес дадоха жена, която разказа за своя близка, доколкото разбрах дъщеря, която проявявала симптоми, решили да отидат при личния ѝ лекар, той отказва да я приеме без PCR тест, който впоследствие се оказва положителен и тъй като карантината трябва да се спазва, заболялата, чиито симптоми не се подобрявали, нямала право да отиде да си снима белия дроб. Много жизнеутвърждаващо, нали?

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2696 on: 18.11.2020, 22:08:38 »
Ама аз като казвам, че е лудост да си правиш PCR тест... Ама поне не бях включвал до сега, че вреди на лечението. Вече ще го включвам и това.

И като потвърждение на думите ми - здравната ни система в "действие"
https://www.mediapool.bg/dvama-patsienti-s-covid-pochinaha-ostaveni-40-minuti-na-stalbite-v-bolnitsa-video-news314686.html

А иначе Лъчко е голямо прасе! Признавам му прасе и 1/2ра е!

https://pik.bg/%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%BA-%D0%B8%D0%B7%D1%87%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%87-%D1%81%D0%BC%D0%B5-%D0%BE%D1%82-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D0%B8%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82-%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%BE-%D0%BE%D1%89%D0%B5-%D0%B6%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B2%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-covid-19-%D1%89%D0%B5-%D0%B4%D0%B0%D0%B4-news977086.html

Вчера му пратих по скайпа пресните данни, че е шемет и отгоре и го домързя едно изречение да напише, а днеска бла-бла анализи по медиите. Ама така е - тъпия ФБ прави хората спецове.
А къде по-умно му беше прогнозирането на температурата и от там на потреблението на ток.
« Last Edit: 18.11.2020, 23:14:27 by ooleg »

Offline georgi64

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2697 on: 19.11.2020, 02:17:30 »
2500 до тук починали от ковид .Това умножено по 300 Защото един на 300 някъде умира за у нас. Равно на 750 000 души са минали през вируса . Ако се задържи заразяването със сегашните темпове това са около 30 40 хиляди нови заразени на ден . Защото регистрираните не са всички заразени а някъде една шеста една седма от откритите. То до нова година ако се задържи това темпо има 42 дни по 30 000 равно на 1260000 плюс до тук 750 000 равно на 2010000 ще станат миналите през вируса Това е средата някъде на епидемията плюс минус 1 месец .Края на тази година и началото на следващата. Като след това ще следва намаляване на заразените до май месец когато се очакват ваксини. Нивото ще е спаднало до както беше в началото на март тази година с по няколко десетки на ден сигурно. Починалите общо ще са, съответно ако вземем 4 милиона минали през вируса делено на 300 равно на 13 , 14 хиляди. Това мисля се знае и от управляващите защото разни математици такива цифри съобщаваха тези дни Дори и доста по големи към до 48, 50 хиляди умрели. Разбира се има много непредвидими обстоятелства който може да възникнат и да променят бройката Но това е няма мърдане докато не ни увърти вируса поне до 4 , 5 милиона. А върха или пика на епидемията ще е около нова година или малко след нея Умиращите на ден тогава може и да са по 200, 300. Така че пазете се яко Та да не измираме яко Както каза генерала когато онази го ядоса. Или както казваше Т.Ж. нема лабаво . :neznam: :(

Линк към предишни мой изчисления с тогавашна информация от  04.04.2020, 21:17:42 »   https://forum.gtsofia.info/index.php?topic=9378.msg100228306#msg100228306
« Last Edit: 19.11.2020, 02:27:55 by georgi64 »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2698 on: 19.11.2020, 09:09:44 »
Ако не беше зловеща, щеше да ти е добра НОООО има един голям недостатък. Имаш едно неизвестно. А те ще са 2. Нямаш грип в сметките.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #2699 on: 19.11.2020, 09:27:08 »
Неизвестно е и колко са реално заразените... това 6-7 пъти повече е поредното видение на поредния математик, или -лог, изприказвал куп глупости пред някоя медия, за да прибере хонорар и да привлече внимание, че и други медии да го викнат и да му платят.
Горе-долу почти всички приказващи го правят с тази цел и точно толкова реални са им пророчествата.

Като се има предвид, че повечето заразени нямат никакви симптоми, че правим много малко тестове на глава от населението, както и че много от тези със симптоми не си правят тест, а си стоят вкъщи и работят дистанционно, реалността е много по-надута.
Не знаем и колко от допълнително умиращите, от които 2/3 са без положителни тестове са болни от това и колко просто не могат да се доберат до адекватна помощ, така че и колко са умрели до сега от/с ковид не знаем... но феновете на точните науки са винаги готови с точните прогнози.