Author Topic: ПТП и инциденти  (Read 27235 times)

Offline Dimitar Dragnev

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Форумът за класически езици
    • Email
Re: ПТП и инциденти
« Reply #320 on: 06.07.2020, 22:54:52 »
По-скоро инцидент: преди малко наводнен автобус, най-вероятно 74, на "П.Ю.Тодоров": https://www.facebook.com/serdikaholidays/videos/308429690543867/ .

Offline TRIZUBECA

• Запален по ГТ
  • пендел
    • View Profile
« Reply #321 on: 07.07.2020, 08:36:37 »
На мене ми е интересно да видя пораженията в метрото... :neznam:
Като човек си знае к'во му е, само аз си знам к'во ми е

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #322 on: 07.07.2020, 09:23:25 »
Метрото си е предвидено за наводненията,не се случва за пръв път. Има инсталирани помпи в определени участъци и водата се изпомпва регулярно. Не вярвам да има кой знае какви поражения, най много някоя отлепена плочка.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #323 on: 07.07.2020, 10:06:50 »
Става, каквото става навсякъде по света когато падне огромно количестов валеж за кратко време и канализацията не може физически да го поеме. Елементарен физичен закон. Нищо няма да им стане на "госпожиците" като се понамокрят малко. Странното е че точно по това време в Младост не пдна и капка дъжд.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #324 on: 07.07.2020, 11:42:03 »
Става, каквото става навсякъде по света когато падне огромно количестов валеж за кратко време и канализацията не може физически да го поеме. Елементарен физичен закон. Нищо няма да им стане на "госпожиците" като се понамокрят малко. Странното е че точно по това време в Младост не пдна и капка дъжд.
Валя си Иво и то доста. Нали го наблюдавах, към 10:30 вечерта рукна, та не помня до кога.

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #325 on: 07.07.2020, 22:54:57 »
По-скоро инцидент: преди малко наводнен автобус, най-вероятно 74, на "П.Ю.Тодоров": https://www.facebook.com/serdikaholidays/videos/308429690543867/ .
И аз попаднах на това видео, както и на други подобни материали, при които се вижда как превозни средства на градския транспорт са заседнали в огромни локви. Получих порив да пиша в темата за недобросъвестните водачи, защото сметнах, че в тези ситуации водачите са подходили некомпетенто и подценявайки водния обем  са стигнали до тези неприятности.

Но реших първо да питам - има ли някакви разписани правила при професионалните водачи (на автобуси, тролейбуси и трамваи) относно навлизането в големи обеми вода? Защото при курсовете за категория В ни учеха, че навлизането във вода трябва да се избягва на всяка цена, но ако все пак е крайно наложително, то може да се прави само ако нивото на водата е по-ниско от осите на автомобила. И само ако водата е спокойна. Разбирам, че има много идиоти - шофьори на леки автомобили, които изобщо не спазват никакви правила и препоръки, и затова не се учудвам, че снощи е имало толкова закъсали. Но не би трябвало професионалните водачи да имат повече знания и умения и да не се навират в големите локви? Особено за ватманите - няма ли правило, че ако не виждаш релсите пред теб, не продължаваш напред?

Снощи изпъкна друг проблем на градския транспорт в София - крайно непрофесионално диспечериране. Тук вече не се замислям да го кажа директно - диспечерите са некадърни.

Разбрах, че повечето линии, чиито маршрути минават през невралгичните точки снощи, изобщо не са си довършили курсовете до края на деня, въпреки че въпросните невралгични точки са се оправили малко по маллко. Това означава, че по много линии на градския транспорт не е имало пълни курсове след 21:00-22:00 часа.

Очевидно диспечерите са преценили, че след като инфраструктурата се е освободила по времето, когато обикновено колите се прибират за гараж, значи може директно да ги прибират, въпреки че не са си изпълнили последните 2-3 курса. Какво като има хора, които разчитат на тези последни курсове? 

Според мен е трябвало всички засегнати линии да изпълнят по 1-2 пълни курса след отпушване на инфраструктурата, дори и това да означава около и след полунощ. Все пак има хора, които са чакали по спирките да се приберат с градски транспорт. Дори бих казал, че умно диспечериране би означавола и удължаване на работата на други незасегнати от бурята линии.
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #326 on: 07.07.2020, 23:03:44 »
То това е много трудна работа да се предвиди, водата приижда и те блокира изведнъж. Иначе много ясно че нямаше да навлезнат така и да се самоблокират. Помниш ли 2007-ма като се наводни надлез Надежда и искарваха хората с лодки? Водата беше придошла изведнъж, тогава беше по-тежко и стигаше до нивото на прозорците на трамвая.

Ясно е че бързо ще се оттече, нужни са 20-тина минути след като спре да вали. При тази буря повечето хора са се прибрали вкъщи, едва ли е имало някой по улиците в това време че да пускат нощни коли или са били единици. Вероятно са се съобразили и с това че в тази буря няма да има никой по улиците.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #327 on: 07.07.2020, 23:36:02 »
То това е много трудна работа да се предвиди, водата приижда и те блокира изведнъж.
Не бих се съгласил. Знам, че при подобна буря е силно препоръчително шофьорите да спрат в страни от пътя, по възможност на безопасно място и да изчакат да премине в колата. Аз така бих направил. Като шофьор никога не бих минал през потенциално опасните места по време на подобна буря, дори и да изглежда безопасно на пръв поглед. Ако наистина ми се налага да шофирам в такова време, със сигурност бих пропуснал тунена на НДК, кръговото на 4-ти километър, минаването под ж.п. надлезите до гара Искър и т.н. Бих предпочел да мина през кръговите на Лълов мост или при Околовръстен път/Черни връх вместо отдолу и много други. Мисля, че това е здрав разум.  :neznam:

Помниш ли 2007-ма като се наводни надлез Надежда и искарваха хората с лодки? Водата беше придошла изведнъж, тогава беше по-тежко и стигаше до нивото на прозорците на трамвая.
Не помня, защото съм бил много малък. Лодки? :eek: Може ли малко повече информация?

При тази буря повечето хора са се прибрали вкъщи, едва ли е имало някой по улиците в това време че да пускат нощни коли или са били единици. Вероятно са се съобразили и с това че в тази буря няма да има никой по улиците.
Не е така. Бурята започна някъде около 21 часа. В това време е имало много хора, които са били все още навън. Двама мои приятели и едно приятелско семейство (това са три отделни случки) са очаквали да се приберат с градски транспорт след бурята. Те са чакали във време, когато е трябвало да има редовни курсове според разписанието. Електроните табла и вируталните табла са подавали най-различна грешна информация, която се е променяла постоянно. Минавали са някакви превозни средства с табели за гараж/депо или изключени табели и нищо не е спирало. На спирките е имало и други хора, освен моите познати, които очиведно също са очаквали да се приберат с градски транспорст.

Аз наблюдавах какво се случва с ТМ6. След 22 часа в Обеля не се появи нито един трамвай. Вируталните табла показваха, че се очакват трамваи след 50 и 80 минути, но нито един трамвай не дойде. Някъде след 23 часа виртуалните табла спряха да подават информация за спирки по направлението  Иван Вазов - Обеля 2. Имаше информация само за обратното направление.  :neznam:
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #328 on: 08.07.2020, 00:37:30 »
Не помня, защото съм бил много малък. Лодки? :eek: Може ли малко повече информация?

Имаше снимки но не ги намирам, с лодките и един нископодов БГ трамвай и вода до прозорците. Намирам само това https://btvnovinite.bg/az-reporterut/incidenti-i-bedstviya/tramvaj-zasednal-v-nadlez-nadezhda-2_4516.html тука вече се е отдръпнала леко, но подата е била колкото човешки ръст и е придошла за секунди. Тогава доколкото си спомням беше спрял и тока на Ц.гара и доста влакове заминаха със закъснение.

Ако е имало хора в тази буря по спирките след 21.30 си прав. Ако са ги видяли особено на камерите, че има пътници е трябвало да пуснат поне 1 кола да ги извози, или поне съобщение че няма да има транспорт. Васко, на теория може да си прав за някои неща в един идеален свят, но на практика има разни нормативи и правилници според които не става.  Но в тая буря по всяка вероятност пътниците са били единици, след като са станали тия мизерии след 22.00 явно са преценили че няма смисъл да пускат коли за единици пътници, знам ли. Щяха да ги пуснат за последните курсове и да возят от 0 до 5 пътника, всичко живо се е изпокрило. А и не се е знаело къде е проходимо и къде не освен това.

ЕДИТ: Намирам и това https://i0.wp.com/vevesti.bg/wp-content/uploads/2019/06/65311439_10211737704472993_5566362359615717376_n.jpg?resize=678%2C509  освен с лодки няма как да евакуират хората. Личи си водата е била още по-нагоре, почти 2 метра. Ако не се лъжа беше горещото лято 2007-ма, когато в София щяхме да ударим 40 градуса и имаше сума дни с над 35, беше ужасна продължителна жега. Случват се и такива неща понякога, и такива природни стихии ще са все по-чести.
« Last Edit: 08.07.2020, 11:10:42 by difian »

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #329 on: 08.07.2020, 10:22:29 »
7 юли: автобус 3319 с ПТП на Цариградско шосе, над пътен възел Младост; тролей 2911 (линия 7) без пътници се прибира на самоход.
« Last Edit: 08.07.2020, 10:27:24 by tm0 »
████████████████████████   

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #330 on: 09.07.2020, 21:29:14 »
И аз попаднах на това видео, както и на други подобни материали, при които се вижда как превозни средства на градския транспорт са заседнали в огромни локви. Получих порив да пиша в темата за недобросъвестните водачи, защото сметнах, че в тези ситуации водачите са подходили некомпетенто и подценявайки водния обем  са стигнали до тези неприятности.

Но реших първо да питам - има ли някакви разписани правила при професионалните водачи (на автобуси, тролейбуси и трамваи) относно навлизането в големи обеми вода? Защото при курсовете за категория В ни учеха, че навлизането във вода трябва да се избягва на всяка цена, но ако все пак е крайно наложително, то може да се прави само ако нивото на водата е по-ниско от осите на автомобила. И само ако водата е спокойна. Разбирам, че има много идиоти - шофьори на леки автомобили, които изобщо не спазват никакви правила и препоръки, и затова не се учудвам, че снощи е имало толкова закъсали. Но не би трябвало професионалните водачи да имат повече знания и умения и да не се навират в големите локви? Особено за ватманите - няма ли правило, че ако не виждаш релсите пред теб, не продължаваш напред?
Както очаквах започна с глупостите!

И с какво да я премери колко е дълбока водата? И дали е "спокойна" или не???
И не - няма такова разписано правило за която и де а е категория. Това, че ти го казват на курсовете, не значи, че има закон за това!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #331 on: 10.07.2020, 19:41:09 »
718 е откъснал вратата на бял Мерцедес паркирал на тротоара на „Бели Дунав“ - видео.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #332 on: 10.07.2020, 22:07:39 »
718 е откъснал вратата на бял Мерцедес

Екстра, щом и ръката му не е паднала на земята е добре. 4 бона и вратата е готова. Следващия път ще помни за кво са му огледалата.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #333 on: 11.07.2020, 07:30:59 »
Водачът е за трансплантация на мозък, не му мислете ръката, вратата на колата....

А на мен колко пъти ми се случва с автомобила на такива идиоти, дори спрели като втора кола. Отварят, влизат, слизат, грам нр се сещат, че има движение край тях, минаеат превозни средства, които няма дори къде да се изместят при необходимост....  :help:
« Last Edit: 11.07.2020, 07:33:07 by difian »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #334 on: 11.07.2020, 08:56:21 »
Мен в средата на май ме блъсна един таксиджия на „Консенски водопад“, когато бях с червената моторетка.

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #335 on: 11.07.2020, 15:09:24 »
А трамваят го е закачил само с мигача, и мигачът е здрав.
Снощи някаква патка е влетяла между две мотриси от състав Т6А5 на 22. Извинението - мислела, че втория трамвай не спазвал дистанция от първия :crazy: КАТ пристигнали чак в 3:30 през нощта.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #336 on: 11.07.2020, 15:40:08 »
А трамваят го е закачил само с мигача, и мигачът е здрав.
Снощи някаква патка е влетяла между две мотриси от състав Т6А5 на 22. Извинението - мислела, че втория трамвай не спазвал дистанция от първия :crazy: КАТ пристигнали чак в 3:30 през нощта.
Полицаите снощи бяха заети да бият край МС ...
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline Dimitar155

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #337 on: 11.07.2020, 23:10:15 »
666 по линия 8 е дерайлирал някъде в Люлин. Снимките са от групата на квартал Люлин.

Offline poly911

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #338 on: 12.07.2020, 07:47:57 »
Не в Люлин а между метростанция Вардар и и вагон ресторанта

Offline vaz2106

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #339 on: 12.07.2020, 20:37:33 »
Това е резултата от скоросните разписания на знаете кой. Има и още спрени от 8 вчера .Просто трамваите се прибират на трески вечер. Не може да правят някакви глупости и да се вика ура ,без трасета и нормални светофарни уредби , които наистина да дават ПРИОРИТЕТ на трамвая след 60 години чакане. :angry: