Author Topic: ПТП и инциденти  (Read 27036 times)

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
Re: ПТП и инциденти
« Reply #440 on: 30.09.2020, 18:36:07 »
Като се обърне каручката пътища много. Поздравявам Георги за професионализма и му пожелавам бързо възстановяване.

Offline Metan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #441 on: 01.10.2020, 14:32:43 »
1673 по 5 беше със свалени пръти веднага след десния завой на СУ, беше подпрял отзад някаква кола.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #442 on: 01.10.2020, 16:32:42 »
Като се обърне каручката пътища много. Поздравявам Георги за професионализма и му пожелавам бързо възстановяване.
Благодаря , бях на 6 още на другия ден , но физически имах нужда от малко почивка- вероятно от стреса на следващия ден имах доста високо кръвно и не се чувствах годен за работа - чисто физически.

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #443 on: 02.10.2020, 08:05:30 »
Тежка катастрофа с трамвай в София

За щастие няма пострадали.

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline tsetsi81

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #444 on: 02.10.2020, 09:39:05 »
Ето снимки от инцидента:

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #445 on: 02.10.2020, 10:20:30 »
Гъста мъгла имало.............

"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #446 on: 02.10.2020, 11:54:25 »
Трамваят "се е стрелнал" с 15 км/ч и е толкова малък и безшумен, че е изключено камионджията да го е видял!

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #447 on: 02.10.2020, 12:17:36 »
Така, както се вижда на снимката мъглата въобще не е фактор.
Предвид регистрацията на камиона, вероятно се е огледал за автомобили по Искърско шосе и е преминал спокойно преди Дювагът да го удари. Въпрос на анализ е имал ли е ватманът възможност да спре, и ако да защо не е спрял. В противен случай камионът е единствен причинител на катастрофата.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #448 on: 02.10.2020, 12:27:21 »
Вината в този случай е на втори план и този въпрос по-скоро би отклонил вниманието от същественият въпрос как да се направи така, че подобни близки опасни съприкосновения да се сведат до минимум, тъй като в този и много други случаи, като двата случая на „Граф Игнатиев“ например, проблемът е преди всичко в организацията на движението. Първо как може след като трамваите са тръгнали в движение, дори и в 5 сутринта, светофарът да продължава да работи в нощен режим на мигащо жълто(нали затова се даваха пари за контролни блокове, за уж интелигентно управление на светофарните уредби, а ето какво се случва всъщност) и второ защо всички тези конфликтни кръстовища с трамвайно движение като разклона за летището, Румънско посолство, „Граф Игнатиев“ и „Евлоги и Христо Георгиеви“ и други, които имат дълга история на конфликтност и инциденти или са замесени в точки на силен трафик, не са опасани с камери, при това не каквито и да е камери, а камери, които да регистрират точната фаза на светофара, така че да се използват за изясняване на ситуации като днешната.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #449 on: 02.10.2020, 13:58:48 »
Е хайде сега, глезотии! По цяла нощ да работят светофарите и заради неколцина некадърници многократно повече хора да висят като коне на празна ясла! В 5 часа в района надали има повече от 3-4 ППС и далеч не са трамвайните кръстовища най-опасните, доколкото трамваите далеч не са от най-бързите. При нас до хотел "Вега" - на Г.М.Димитров/Никола Габровски често стават ПТП, защото по ГеМето шпорят здраво и тези, които трябва да отдадат предимство виждат нещо надалеч, но то за секунда стига до кръстовището. Да не говорим за приключението да пресичаш по това време, още повече с натежали от алкохол крака. И това - за всички що горе широки булеварди, практически - почти за всички светофари.
« Last Edit: 02.10.2020, 14:01:14 by blagun »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #450 on: 02.10.2020, 14:36:58 »
Е хайде сега, глезотии! По цяла нощ да работят светофарите и заради неколцина некадърници многократно повече хора да висят като коне на празна ясла!
Аз какво казах, нали затова се дадоха пари за скъпи контролни модули, които по всичко изглежда, че работят само колкото линейките да могат да си „извикат“ зелено, защото все още в превозните средства от градския транспорт няма инсталирани компоненти от интегрираната система.

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • ! 9060 !
    • View Profile
« Reply #451 on: 02.10.2020, 17:07:23 »
Има резон в това, което Агента казва. Просто в София трамвайните кръстовища без светофар са по-скоро изключения и в този смисъл човек не очаква да има трамваи ако светофарът не работи. Нищо не пречи да се настроят така че да се пускат в 5 часа примерно трамвайните светофари.

Отделен въпрос е как изобщо пресмятат кой светофар да работи нощно, и кой - не. В тази насока в София има множество безумия, като светофари с квартални улички, които работят 24/7 и така в 2 часа посред нощ чакаш като идиот на място, на което и през деня минават по 1-2 коли на фаза.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #452 on: 02.10.2020, 20:00:32 »
Искам едно нещо да разберете - никой не излиза да кара автобус , тролей или трамвай с идеята да се удря , блъска , гази и така нататък!

Offline tonev

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #453 on: 03.10.2020, 04:58:07 »
Те след добавянето на новата система за билети нямат ли вече всички трамвай видео регистраторчета? Виждал съм в трамвай 5 да снимат от пред след слагането на системата  :hm:

Offline 701

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #454 on: 04.10.2020, 00:36:40 »
Те след добавянето на новата система за билети нямат ли вече всички трамвай видео регистраторчета? Виждал съм в трамвай 5 да снимат от пред след слагането на системата  :hm:
Камерите са насочени към валидаторите, а някои снимат и водачите в кабината. По-полезно щеше да е да снима пред превозното средство и при инцидент да служи за доказателство, но уви.
lo chupen todos a los que no les guste 701

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #455 on: 07.10.2020, 22:04:38 »
Тролейбус 2106 (линия 7) участник в ПТП с лек автомобил. Това става преди моста на НДК, идвайки от хотел Хилтън в посока Фритьов Нансен.
████████████████████████   

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #456 on: 15.10.2020, 11:19:41 »
В Дружба преди "Момина чешма" в посока центъра.

« Last Edit: 15.10.2020, 23:04:42 by я л т а »
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline mitakis

• над нещата
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #457 on: 15.10.2020, 23:01:57 »
Сутринта същата беля беше станала с дълга шкода на спирка Жендов.

Списък на подвижния състав в София
Забравете провалите,
запомнете уроците.

Online TRIZUBECA

• Запален по ГТ
  • пендел
    • View Profile
« Reply #458 on: 16.10.2020, 09:50:55 »
Това е втората катастрофа на 3148 в задната част, тази година, едната която бе фатална за моторист... :/
Като човек си знае к'во му е, само аз си знам к'во ми е

324228_e by TRIZUBECA, on Flickr

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #459 on: 16.10.2020, 22:24:10 »
Това е втората катастрофа на 3148 в задната част, тази година, едната която бе фатална за моторист... :/

Много кофти късмет, а 3148 е един от трите МАН-а от новата партия в Дружба с най-грамотни водачи според скромните ми наблюдения...
« Last Edit: 16.10.2020, 22:27:50 by The Freshmaker »
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.