Author Topic: ГОВОРИЛНЯ.  (Read 6023 times)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Re: ГОВОРИЛНЯ.
« Reply #60 on: 30.09.2020, 08:44:25 »
Няма лошо в това да срещаме гледните си точки, стига е културно  ;)

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #61 on: 30.09.2020, 11:07:53 »
IKAR,
в България има много етнически арменци. Ще им бъде ли приятно да четат тези твои изказвания, които дори не искам да цитирам?
Горното се отнася не само за арменци, но и за всяка друга нация.
Няма оправия в тоя форум.

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #62 on: 01.10.2020, 15:40:23 »
Аз говоря факти и истини, без да имам нищо против никого....Моли се никога в живота арменец да не ти е началник.....ще получаваш похвали, потупвания по рамото, морални награди, но по-висока заплата няма да видиш, ще те скубе до когато може....
« Last Edit: 01.10.2020, 15:42:40 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #63 on: 01.10.2020, 15:50:53 »
3 години съм учил в 76 у-ще с арменци, то сега е арменско училище, и в 134 у-ще, което сега е еврейско училище, е повярвайте ми, от малки те само искат да взимат, и нищо да не дават ! И не говоря за материални неща, а въобще за каквото и да става дума. А на чехите им викат европейските евреи.................
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #64 on: 01.10.2020, 16:27:56 »
Аз съм живял 20 години във Варна и съм виждал Арменци!
Ако много харесат някой може и да искат да го сватосат за щерката. Слава богу не съм бил аз. Обикновено обаче тя изглежда така, че си склонен да се обречеш на бедност. :)

Веднъж обаче един арменец щеше да ни е ужким инвеститор да развием един проект дето искаше да се налеят едни поне 10 000 лв. След като намерихме и се свързахме с търговци, заводи и т.н.се оказа, че арменеца не е асимилирал дали си заслужава риска и си е направил каквото знае - арменска кръчма , където предлага някакви меса в арменско гърне.
Сетих се - казваха се арменски шишлици в гърне.

Така стигнах до извода, че пред холограми и мръвка - винаги залагат на мръвката!
Това някакви си лазери, плаки, държачи, маси , лаборатории са му далечна история.
« Last Edit: 01.10.2020, 16:41:44 by ooleg »

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #65 on: 01.10.2020, 16:44:42 »

Ако много харесат някой може и да искат да го сватосат за щерката.  Обикновено обаче тя изглежда така, че си склонен да се обречеш на бедност. :)

Съгласен, но обикновенно Господ създава умните хора с големи носове-орлови, да може да влиза повече кислород в мозъка............
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #66 on: 01.10.2020, 18:01:18 »
Все пак отчитате ли, че имаме форумисти от арменски произход?

Online V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #67 on: 01.10.2020, 18:17:56 »
В ТУ Варна имах асистент по ТЕ арменец Вахан Рафаелян и беше много свестен - обясняваше добре, помагаше за курсовите работи и стига да предаваш навреме протоколите нямаше никакви проблеми. Веднъж доцент Савов беше в болница и част от студентите полагаха изпит при Рафаелян и скъсаните бяха малко, повечето взеха изпита с 4 и 5 за сравнение при легендарния доцент Дишлиев над 90% останаха за ликвидационна сесия.  :)  След това имах за няколко месеца ръководител екип арменец Аракел Шаноян и също беше свестен, за съжаление проектът беше прекратен.  :rolleyes:
« Last Edit: 01.10.2020, 21:06:47 by V.Peichev »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #68 on: 01.10.2020, 18:41:59 »
В ТУ Варна имах асистент по ТЕ арменец Вахан Рафаелян и беше много свестен - обясняваше добре, помагаше за курсовите работи и стига да предаваш навреме протоколите нямаше никакви проблеми. Веднъж доцент Савов беше в болница и част от студентите полагаха изпит при Рафаелян и скъсаните бяха малко, повечето взеха изпита с 4 и 5 за сравнение при легендарния доцент Дишлиев над 90% останаха за ликвидационна сесия.  :)  След това имах за няколко месеца ръководител екип арменец Аракел Шаноян и също беше свестен, за съжаление проекта беше прекратен.  :rolleyes:
Рафаелян не приличаше ли на Чарли Чаплин.. по спомен от 97ма?
А на Дишлиев му казвах Дишо-Бръснаря щото с бялата манта ми приличаше на бръснар, а и на изпита яко режеше с бръснача.

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #69 on: 01.10.2020, 22:20:57 »
Все пак отчитате ли, че имаме форумисти от арменски произход?
Ха.....ела да видиш в моя цех ситуация от преди няколко дена. Преместихме двама босненски сръбски мюсюлмани в друг отдел (едвам се примолих да не ги уволнят, защото се справяха повече от добре). Понеже ме гледаха адски накриво по цял ден - защото съм православен, нали и сърбите били такива, заради кланетата във Вуковар и Сребреница....В които кланета са участвали и българи, за съжаление....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #70 on: 02.10.2020, 08:19:47 »
Има разлика между наемници и редовни войски.
Dream on

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Коронавирус
« Reply #71 on: 18.12.2020, 01:33:02 »
...Питам се колко ли млади хора без опит се опитват да пробият на пазара на труда за професии като продавач консултант, но за разлика от мен на тях спешно им трябват пари, но по разбираеми причини не могат да си намерят работа и може и да не си намерят с години. Да се образоват, но университетите са затворени, училищата също, груповите занятия, стажове, т.н. са силно рестриктирани. Това е социален и икономически канибализъм. Защо никой по националните телевизии не говори за това? За сметка на това се канят някакви презрени от народа и историята личности като Проф. Тодор Танев...

Напротив, ако целта на един млад човек е да пробие на пазара на труда бидейки продавач-консултант, това може да се постигне много лесно; постигайки тази цел обаче, на много ранен етап (3-4 месеца например) същият млад човек ще осъзнае, че по този начин пари не се изкарват, поради което или ще напусне и ще отиде в чужбина, или ще напусне и ще си стои в къщи (разчитайки на приятели, родители и т.н.). Разбира се, някой продължават да работят докато не намерят по-добра алтернатива. В сектора на услугите работят голям брой образовани хора, които просто не са се реализирали - предполагам следиш рейтинговата система на висшите училища у нас (RSVU) и знаеш за колко хора (като % от завършилите) говоря. И такива хора не се реализират не защото не знаят или не са учили достатъчно, а просто защото у нас системата за назначаване на работа е, меко казано, порочна. И то не само в държавните фирми.

А такива като Тодор Танев за мен лично са дежурни по студио - удобни и универсални ветропоказатели за сутрин, обед и вечер - винаги и навсякъде, когато му потрябват на даден продуцент за запълване на празнината. Бих предпочел черен екран в програмата, отколкото такива гости.

По темата: ако казаното горе от mlk е вярно и се приложи у нас, вероятно доста хора ще склонят да се ваксинират само заради парите :(
Виж как потъваме, настъпваме, дървената лъжа. Бавно си тръгваме, без бъдеще....

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Re: Коронавирус
« Reply #72 on: 18.12.2020, 08:32:05 »
Напротив, ако целта на един млад човек е да пробие на пазара на труда бидейки продавач-консултант, това може да се постигне много лесно; постигайки тази цел обаче, на много ранен етап (3-4 месеца например) същият млад човек ще осъзнае, че по този начин пари не се изкарват, поради което или ще напусне и ще отиде в чужбина, или ще напусне и ще си стои в къщи (разчитайки на приятели, родители и т.н.).
Така е, разбира се, става дума за хора с аварийна нужда от собствен доход, но без опит и особена квалификация. Току що завършили училище. Все пак всеки започва да работи от нещо дребно и неблагодарно. Не че това е най-неблагодарната професия естествено, но поне е на границата на приемливостта за един човек без избор, пък и то си зависи много какво би ти дал евентуален пост като продавач-консултант. Мен октомври месец ме поканиха на първо, а след това на потвърдително второ интервю в издателска къща „Хермес“, за тяхна книжарница, но аз бих искал да се занимавам с издателска дейност и това щеше да бъде едно добро начало, а имах и хуманитарното образование, което търсеха, не казаха лоша дума за мен, но като се яви един човек с голям опит и след като пазарът е пълен с такива като него увиснах разбира се и това се случи още два пъти след това до момента, а от вече повече от месец никой и не ми се е обаждал за интервю дори. Отделно от това се сблъсках с компания, която явно много сериозно беше завишила изискванията си точно заради ситуацията в момента като контра удар на наводнения пазар.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #73 on: 18.12.2020, 11:22:17 »
Така е, разбира се, става дума за хора с аварийна нужда от собствен доход, но без опит и особена квалификация. Току що завършили училище. Все пак всеки започва да работи от нещо дребно и неблагодарно.

Първата ми работа като завърших училище бе като чистач във фирма Василка! Не мисли, че това е била съкровената ми детска мечта, но първата възможност да започна работа и изкарвам джобните си пари! Изкарах там почти година .  По това време майка ми като счетоводител в института на Балканкар на Красно село взимаше 350 лв. заплата, а аз между 750 и 1500 лева като в най-силния месец декември почивах само 2 дни.  И сега работа има стига да ти се работи, ама за клатене на крака пари дават само на избрани !   ;)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #74 on: 18.12.2020, 12:48:06 »
Баба ми е близка с майката на Проф. Кантарджиев, говорили си, баба ми я попитала защо толкова се дава ход на темата за ваксините, отговорът бил, защото такава е политиката.

Иначе за работата пропуснах да вметна, че от 16-ти ноември 2017 г. до 10-ти февруари 2018 г. имам стаж като продавач-консултант и макар да са минали почти три години от напускането ми си спомням достатъчно елементи от процеса и нямах проблем с обслужването на клиенти, но тази година се оказва, че с опит ми е по-трудно да си намеря работа, отколкото в края на 2017 г., а корпоративно мислещите компании търсят нахакани младежи със самосъзнание близко до това на юпитата демонстриращи силна амбиция и кариеризъм и бягат като дявол от тамян от хора с хуманитарно образование, а дори и онези, които предпочитат такова ме отписват заради такива, които дълго време са се занимавали с търговия и са работели до последно преди кандидатстването си на съответното място, дори управителят на издателство „Хемрес“, който ме интервюира и двата пъти, втория път ми каза, че момчето преди мен отдавна се е занимавало с търговия, което тогава не го отчетох, напълно целенасочено, но впоследствие разбрах, че е било намек, че нямам шанс. Ето това имах предвид под социален канибализъм. Това не е плод на нищо друго освен на „мерките“. Аз чаках да си завърша образованието, за да премина директно на някое по-горно стъпало и бях на крачка да успея с „Хермес“, те ме харесаха, аз бях съгласен, заплащането беше четирицифрена сума, но заради вирус, който се бори с обръщане на малко повече внимание върху дистанцията с непознати, прием на витамин С и здравословен начин на живот аз чакам и бездействам в състояние на обществена безполезност и на 26 години разчитам за всяка стотинка на баща ми, а не исках да става така.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #75 on: 18.12.2020, 14:06:39 »
Това не е плод на нищо друго освен на „мерките“. Аз чаках да си завърша образованието, за да премина директно на някое по-горно стъпало и бях на крачка да успея с „Хермес“, те ме харесаха, аз бях съгласен, заплащането беше четирицифрена сума, но заради вирус, който се бори с обръщане на малко повече внимание върху дистанцията с непознати, прием на витамин С и здравословен начин на живот аз чакам и бездействам в състояние на обществена безполезност и на 26 години разчитам за всяка стотинка на баща ми, а не исках да става така.

Човек, когато иска нещо търси начин, а когато не иска търси оправдание ! За да успееш не трябва да пропускаш нива, а трябва да знаеш особенностите на всяко ниво ! В противен случай се превръщаш в калинка ! За да взимаш четирицифрена сума трябва първо да започнеш работа и в последствие да докажеш на работодателя си, че си му необходим и заслужаваш съответното възнаграждение !

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #76 on: 18.12.2020, 17:19:27 »
За да успееш не трябва да пропускаш нива, а трябва да знаеш особенностите на всяко ниво ! В противен случай се превръщаш в калинка ! За да взимаш четирицифрена сума трябва първо да започнеш работа и в последствие да докажеш на работодателя си, че си му необходим и заслужаваш съответното възнаграждение !

Калинката си е калинка и в държавната фирма, и в частната. Много зависи по какъв начин си попаднал и на двете места и какво се очаква от теб - добре знаете, че има хора за всичко - едни за работа, други за бройка, трети са приятели и т.н.

Агента пропуска и нещо друго - работодателите са хитри. Не те наемат, защото си млад и знаеш какво искаш. А на тях им трябват хора на зор, най-често семейни, с кредити, които нямат много алтернативи. Понякога се стига и до патови ситуации - назначават млад човек с 0 опит на заплащането, което получават и старите работници във фирмата. И това е така, тъй като повечето млади хора си знаят цената. Така и трябва да бъде. Въпросът със заплащането по време на интервю е най-готиния - случвало ми се е няколко пъти да се гледаме накриво  :laugh: а проблемът се решава елементарно - посочва се още в обявата, някой кандидати въобще не кандидатстват, така се пести и време.

ПП - ако някой модератор има възможност и му се занимава, нека отдели горните мнения в една нова тема, например "ТРЗ", за да не спамим в тази.
« Last Edit: 18.12.2020, 17:25:06 by Sixkiller »

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #77 on: 18.12.2020, 23:03:14 »
От интервю за работа преди време:

- Каква заплата искате ?
- 2000 лева.
- За каква сума сте готов да започнете работа?
- 500 лева.
- Защо толкова голяма разлика?
- Ако не започна работа няма как да разберета знанията и опита ми за да ги оцените реално!

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #78 on: 18.12.2020, 23:21:20 »
Те не казват заплатата предварително понеже :
- не искат да се вижда, че са бедни/богати/стиснати
-да не ги вижда конкуренцията
-да не видят другите работещи във фирмата
-да не дадат повече, отколкото работника си е решил

Даже последните години трудно разбирам и за работа извън името на някакви ползвани софтуери.
Скоро ще стане модно и да не си знаеш офиса и да те вкарват с вързани очи.

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #79 on: 19.12.2020, 00:34:02 »
^^Точно, понеже типичният бг работодател е тарикат - винаги се опитва да мине тънко. Затова уважавам компании, които в обявите си посочват ориентировъчната заплата, точното работно време и всякакви други допълнителни изисквания. По този начин вероятно ще кандидатстват значително по-малко хора, но самата фирма, както и кандидатите няма да си губят времето взаимно - да си уговарят срещи, в които и двете страни да си загубят времето.