Author Topic: Маркировка и организация на движението  (Read 119282 times)

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
В този ред на мисли, същата организация трябва да се направи и в локалното на Околовръстното при Камбаните. В момента идващите от камбаните са с предимство, което силно затруднява потока, идващ откъм "Декатлон", и който по мое мнение е по-голям.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
"Кривото" предимство тръгна покрай ВОД при изграждането на МС Малинов. Но и след края ѝ "кривото" направление е по-използвано от правото по Киприян. Кръгът не върши работа по две причини - много е малко разстоянието до светофара с Малинов, а при запълване на двете ленти доста хора, идващи от Киприян, завиват наляво към Макдоналдс и Шел, за да излязат на Малинов от Ляпчев.
При изграждане на кръстовището Малинов/Аврамов+Киприян бяха допуснати две принципни грешки:
1. Откъм Киприян лентите трябваше да са три за трите направления, тъй като времетраенето на фазата е късо, завиващите надясно трябва да пропуснат пешеходците и по този начин блокират продължаващите по Аврамов
2. Откъм Аврамов трябваше да има сериозна дъга за десен завой - в момента завиващите автобуси, особено съчленените по А213, блокират три ленти на Малинов, за да направят завоя.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Всъщност аз преминах оттам с мотора вчера и не забелязах променения път на пътя с предимство въобще, а колите пред мен си изчакваха за левия в завой като както беше преди. Когато ми дойде ред аз да минавам отсреща откъм „Неру“ идваше една Хонда, която в първия момент се чудеше какво се случва, но явно човекът беше местен и не си губи времето да ми дава знак, че предимството е мое. Заснел съм го, ще го публикувам след няколко дни.
Линк

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Започват да ми харесват тия филмчета с мотора. Готино си е за лятото. Каква скорост развива КТМ-чето?
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
Миналата седмица минавах по Царица Йоанна. Преди Луи Пастьор пътят беше стеснен, сменяха маркировката. Престрояването май си остава същото.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
В посока Околовръстното има вече 4 ленти - една за наляво, две за направо и една за направо и надясно.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
За Люлин ли говориш?

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Да, за кръстовището на бул. Царица Йоанна и ул. Луи Пастьор.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
За това място става въпрос, взели са малко от ширината лентите за движение в посока центъра.

Offline New_Passenger

• Маниак
    • View Profile
Ахам, и какъв се води сега? 7-лентов? Преди беше 6-лентов, 3х3.

Offline marto193

• Маниак
    • View Profile
Вече има две ленти за десен завой от канала към Цариградско посока Плиска/Пловдив  :fan:

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Вече има две ленти за десен завой от канала към Цариградско посока Плиска/Пловдив  :fan:
Засега са с жълта табела и жълти линии като ВОД от летния ремонт към Военна академия. Дано станат за постоянно, като при това положение табелата за многоредово движение бъде изтеглена назад към стадиона.

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • ! 9060 !
    • View Profile
Идеята е добра, реализацията - лоша. Повечето хора изобщо не обръщат внимание и си карат по навик. Отделно дори аз се чудя всеки път дали няма да ми пратят честитка за завой от грешна лента, понеже самата маркировка изглежда забравена от въпросния ремонт по-надолу и не се разбира дали е актуална.