Author Topic: Зелените площи на София  (Read 24871 times)

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Зелените площи на София
« Reply #160 on: 08.10.2019, 13:59:54 »
В Австралия имат над 100 милиона зайци, 200 милиона жаби, хиляди квадратни километри кактуси и т.н. спокойно можем и в България да имаме поне няколко хиляди квадратни километра айлант.  :) В Русия развъждат Борщевик Сосновски.  :)

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #161 on: 08.10.2019, 14:04:30 »
Това не го знаех! Знам иначе че айланта е донесен за декоративно и домашно парково растение, но като не се внимава ето какво може да се получи. Обаче тук в Младост го има по-скоро като единични дървета пред някои входове на блоковете си го гледат, без да има такива изцепки и инвазии. Хубавото е че расте много бързо без да чакаш много години да стане голямо дърво и прави горе-долу хубава сянка. И като се поддържа става голямо хубаво дърво, а не разни такива джунгли от храсталаци. Просто там положението е оставено без контрол и за това така се е получило. Тогава става този ефект-недоразвити храсталаци като джунгла, трудно проходими.

За градски условия по-добър вариант за бързорастящо дърво за садене е пауловнията.
http://paulowniainvest.eu/?page_id=79
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline ooleg

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #162 on: 08.10.2019, 15:55:35 »
Аз това май съм го виждал. Аз му викам слънчогледово дърво щото ми прилича на корени на слънчоеглед. Само дето май зимата доста губи от външния си вид и изглежда доста нелепо за разлика от лятото.
ПС, Като гледам моите впечатления са само от фиданките. Зрелите дървета сякаш изглеждат в рамките на стандартното дърво.
« Last Edit: 08.10.2019, 15:57:40 by ooleg »

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
« Reply #163 on: 15.10.2019, 20:34:49 »
Забелязали ли сте дръвчетата по ботевградско колко са пораснали?

Изпратено от моят G8341 с помощта на Tapatalk

Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове