Author Topic: За светофарите с любов!  (Read 136678 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Вярвай в себе си, другото е второстепенно
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: За светофарите с любов!
« Reply #1460 on: 01.10.2018, 19:35:26 »
Хайде сега нещо положително.
Не знам с какви думи да похваля отговорните за актуалната организация на пазара в „Красна поляна“. Преди малко се връщам оттам, а бях от 4 и половина(през целия пиков час). Има дълга зелена фаза за „Възкресение“/„Мушанов“. Толкова дълга, че между „Вардар“ и „Мушанов“ не остава нито една кола, когато светне червено. Трафикът е интензивен, но пропускливостта е по-добра от всеки друг път, когато съм бил на това кръстовище във вечерния пиков час. Единствено „Вардар“ е доста ощетен от тази приоретизация, там си се чака повече.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София
Все още не сме професионалисти, но големите неща започват с една малка крачка

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1461 on: 01.10.2018, 19:45:24 »
Удължиха фазата на автомобилите с 10 секунди.
На Добротич светофара посока Пазара си остава със същото време.
В час пик колоната стига до Ул.Житница..... :fan:
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #1462 on: 05.10.2018, 18:55:10 »
От около половин година светофарът на Цариградско/Димитър Пешев ("на Горублянското ханче") е с някакви нови фази - или пък може и този да е от МАЛОумните. Всеки божи ден държи зелено много повече отколкото има трафик за направлението вход-изход, а за останалите 2 улици пуска минимално. Вследствие на това и наредбите за незадминаване на коли по 1 и съща линия, както и всичкото "следене" от GPSи, положението е такова - два автобуса по 304, три автобуса - 88, два автобуса - 404 и за корона - ПЕТ по 204 чакат в задръстването на този участък, даже без да трябва да преминават въпросното кръстовище. Да не говорим, че с изключение на 404 са и празни - хората ходят пеша, дефакто автобуса чака 30 минути празен, за да го пратят после напред по линията да "избива закъснение", което може да се избегне?! :eek:

Питам аз - какво е по-добре? На 2 блока да им е "шумно" от 5 до 7 и автобусите да минават през уличките в квартала (даже и съчленените се справят отлично), или на тях да си им е тихичко, в резултат от което се отварят дупки от по над 30 минути по 204 всяка вечер - уж най-натоварената автобусна линия в София, обслужваща десетки хиляди всеки ден и играеща ролята на метро повече, отколкото самото метро.

Или най-добре всичката паплач в СО, отговаряща за транспорта да се застрелят и да дойдат на мястото им каквито и да е други - по-зле едва ли има. "Колегата" Крусев много отдавна е изгубил надеждата на когото и да е тук, че ще внесе каквато и да е промяна, така че и той може да се чувства адресиран от последното.

На прикаченото ясно се вижда колко задръстване има по Цариградско и колко - навсякъде другаде. Жокер - лилавото значи, че нищо не мърда поне 10 минути.
« Last Edit: 05.10.2018, 18:57:45 by wiNt »

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1463 on: 05.10.2018, 20:49:12 »
https://www.google.bg/maps/@42.719535,23.2552639,3a,75y,308.62h,88.87t/data=!3m6!1e1!3m4!1sQiaa17uUR6aWBMl2tBFS2Q!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg
От два дни откача - държи по 2 минути зелено във всички посоки , като от останалите три страни се вият кервани.

Online bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1464 on: 06.10.2018, 13:50:16 »
Хах, принципно държи над минута червено, а пускаше зелено за 10-15 секунди. Този и следващия на Царицата и Дертлиев от както станаха "умни" са по-скоро безумни...

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1465 on: 08.10.2018, 02:05:22 »
В края на месец септември на въпросното кръстовище, Д.Пешев/Обиколна, преди Горублянско ханче имаше колона, която стигаше по Д.Пешев до бензиностанция Еко. Действително градският транспорт А88, 204, 304, 384, 404, тб4 закъсняват. Сутрин делник също редовно има задръстване. Всъщност водачите си губят почивките, заради две спиркив задръстването. Заради позлатените правилан На ЦГМ също положението не е както трябва.
████████████████████████ Епилог

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1466 on: 08.10.2018, 09:02:06 »
Виждали ли сте кръстовище без трамвайно движение, но с работещ лунен светофар? Е аз от това лято го виждам редовно. Става дума за кръстовището на „Сливница“ и „Кукуш“ по направление „Сливница“ в посока центъра. Появи се горе долу, когато започна ремонта в Западниа парк, но не работеше, а в събота за първи път забелязах, че работи само че вход/изхода на обекта не е оттам. Да кажеш, че е свързано с това, но очевидно не е. Пълен нонсенс.
« Last Edit: 08.10.2018, 09:13:09 by AGENT 006 »
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #1467 on: 08.10.2018, 09:47:21 »
Лунен светофар не е задължително да бъде само за трамвай. По принцип такава сигнализация се използва за градския транспорт като цяло. Много хубаво е че са започнали поставянето на такива светофари, така ще може да се оптимизира преминаването на МГТ през кръстовищата с отделни фази само за тях .

Online mitakis

• Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
« Reply #1468 on: 08.10.2018, 10:07:21 »
Даже по канала са наслагали за автобусите. В Бургас тролей/бус трасетата също са с лунни светофари.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1469 on: 08.10.2018, 10:12:24 »
Има обаче някои проблеми. Струва ми се, че лунния светофар свети червено при първа фаза, което е абсолютно алогично, а свети зелено при втора фаза, когато има конфликт с пешеходците. Днес ще се постарая да го погледна отново, но съм почти сигурен, че е така. Възможно е разбира се да е грешка, защото системата все още не е довършена и идеята е била просто да видят, че работи, пък друг път ще прецизират фазите. Ще наблюдавам какво ще бъде развитието.

Online RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1470 on: 08.10.2018, 10:17:11 »
Спокойно може да пуска автобуси и тролейбуси към центъра при третата фаза, както и при втората ако няма натиснат бутон за пешеходно пресичане на Сливница.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1471 on: 08.10.2018, 10:18:53 »
Помислял съм си го поне 10 пъти.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1472 on: 08.10.2018, 18:42:15 »
Погледнах го, зеленото на лунния светофар свети за първата и третата фаза.

Има бутони.
« Last Edit: 08.10.2018, 18:54:14 by AGENT 006 »

Online RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1473 on: 08.10.2018, 18:46:20 »
Похвално значи. Сега ако не спират и направото ако няма натиснат бутон за пешеходци цена няма да имат.

Нещо са разбъркали фазите на Дондуков/Бяло море/Кракра. Едната страна е с по-дълга фаза от другата и има 10 секунди в които свето червено от всички страни с изключение на изходящия към Васил Левски където не минава никой.

Сутрин редовно се пропуска фаза на Гео Милев/Черковна за сметка на Ситняково.

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #1474 on: 08.10.2018, 19:41:53 »
Според мен най-добрият вариант за Цариградско/Димитър Пешев е изграждането на естакада за движещите се направо по Цариградско ! Така фазите от другото направление могат да са доста по-дълги и проблемът със задръстването да се реши .

Online bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1475 on: 09.10.2018, 20:29:08 »
Този лунен светофар вчера минах оттам, и се взирах да го видя, и не можах да го видя. Да помоля Агента, или някой друг да го снимат, когато им е удобно?

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1476 on: 09.10.2018, 20:40:02 »
Аз хубаво ще го снимам, но ще си искам бирата след това, така че не си мисли, че ще ти се размине току така да ме накараш да го снимам и да не ти поискам нищо след това.  :D

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1477 on: 10.10.2018, 17:09:31 »
Още един зле регулиран светофар на кръстовището на Н.Мушанов и Житница. Единственото направление с много голяма колона от автомобили и автобуси е по направлението ОТ Зеленика и През.Линкълн. Това е единственият път към центъра на километри, дайте повече време! Там минават автобуси 11, 60, 102, включват се коли по 45, 73.
████████████████████████ Епилог

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1478 on: 10.10.2018, 19:13:03 »
Този лунен светофар вчера минах оттам, и се взирах да го видя, и не можах да го видя. Да помоля Агента, или някой друг да го снимат, когато им е удобно?
А заповядай.

Online bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1479 on: 10.10.2018, 19:18:58 »
А мерси  :fan: