Author Topic: Високоскоростните влакове  (Read 17864 times)

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Високоскоростните влакове
« on: 12.12.2007, 17:21:29 »
Не, това не е летяща чиния кацнала на релсите.Това е работното място на машиниста в немските високоскорстни влакове ICE3.

А ето и карта на високоскорстните влакове. От Виена по-назад няма....

« Last Edit: 12.12.2007, 17:36:05 by etnies »

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
Re: Високоскоростните влакове
« Reply #1 on: 12.12.2007, 18:18:21 »
To и до Виена няма.
А относно работното място - няма никаква видимост настрани. Не ми харесва.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 12.12.2007, 18:20:42 »
Quote from: CKD
To и до Виена няма.
А относно работното място - няма никаква видимост настрани. Не ми харесва.

До Виена има ICE. Само че тая карта май е по-стара. Ще се опитам да намеря по-точна.

А работното място - в сравнение с това   да се обърне внимание на надписите горе в дясно  
« Last Edit: 12.12.2007, 21:38:49 by etnies »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #3 on: 12.12.2007, 19:51:26 »
Quote from: etnies
До Виена има ICE. Само че тая карта май е по-стара. Ще се опитам да намеря по-точна.
Австрийското ICE е "бавно" - от Виена до Залцбург повече от 2 часа за някакви си 300 км! А на картата са линии със СРЕДНА скорост над 250 км/ч!

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4 on: 12.12.2007, 20:40:03 »
На мен пък това най си ми харесва. (обърни внимание на частта от стол която се вижда   )
« Last Edit: 12.12.2007, 20:42:17 by CKD »

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: 12.12.2007, 21:11:02 »
На мен пък това най си ми харесва. (обърни внимание на частта от стол която се вижда   )
И на мен. Предпочитам го пред работното място в ICE-то.

Не ме разбирайте погрешно-ICE-то също ми харесва, ама повече си обичам старите Шкодички(Файтърите и Р-ките)

И понеже сте отворили тема специално за високоскоростнте влакове-някъде бях писъл и преди-вместо да се инвестират пари в магистрала до Варна и до Бургас(и да ги направят пак до Бургас ще се пътува над 4 часа, а до Варна около 6) по-добре е парите да се прехврълят към модернизация и пригодяване или построяване на високоскоростни ж.п.линии към Варна и Бургас. Я си представете с 300+ километра в час, във влака имате вагон-ресторант, можеш да станеш да се поразходиш, а пък и до Варна ще се стига за около 2 часа, до Бургас за около 1 час и 40 мин.

Може и да се направи друго-високоскоростната линия да е една-София-Пловдив-Варна, с клон за Бургас-така ще се спестят доста пари,като се построи една линия вместо 2, бързо ще може да се пътува и по много натоварената дестинация Варна-Бургас.

Друго-2-ра лииня се модернизира с параметри за високоскоростна, като за да се избегне заобикалянето се свърже директно София с Ловеч, оттам до Левски и по трасето на 2-ра.
При този вариант една от големите гари в Европа-Горна Оряховица също ще има високоскоростна ж.п. връска, а пък до нея е и Велико Търново, също доста посещаван град.
Вариант е и високоскоростно трасе по подбалканската ж.п.линия, обаче там терена е суперсложен и би било много скъпо. Обаче пък оттам пътят е най-кратък.

В момента се изгражда първата отсечка от високоскороста линия в България-между Пловдив и Свиленград, доколкото знам с параметри за 220 км/час, първата готова отсечка мисля,че ще бъде Пловдив-Първомай.
« Last Edit: 12.12.2007, 21:14:02 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mgt

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #6 on: 12.12.2007, 21:12:02 »

Тапицерията е като на някои от Хюлиезите

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 12.12.2007, 21:37:18 »
Aми то е решено - високоскорстните линии които ще правят ще са по еврокоридорите - Драгоман-Свиленград, София-Бургас, Видин-Кулата. Всъщност най-големият проблем е участъкът София-Септември която за да се достигне висока скорост трябва да се прекроява изцяло. участъците По-Бургас и По-Свиленград са доста по-лесни за изпълнение поради равнинният терен...

Втора линия е сравнително добре след Стара планина с някой дребни реконструкции ще мине и без високи скорости

Между другото темата трябваще да я кръстя свръхвисокоскоростните влакове от сорта на TGV, ICE, Eurostar и пр, ама ако държите може и "простите" високоскоростни да коментираме  

А Иво - хич няма да се учудя ако ми кажеш, че предпочиташ да се возиш в Чамуга пред Дезиро...
« Last Edit: 12.12.2007, 21:55:35 by etnies »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 12.12.2007, 21:43:37 »

Супер е   Има си семки, минерална вода, бурканче със сол, фафлички. Стола бас цепя е тапициран на заем от някоя седлка от вагон серия 74  

И една загадка за наблюдателните- кое е най-високотехнологичното нещо на снимката?

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #9 on: 12.12.2007, 21:44:35 »
мобилният телефон Сименс
НЕ на хейтърството!

Offline mgt

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #10 on: 12.12.2007, 21:59:46 »
Самсунга е по-нов модел

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #11 on: 12.12.2007, 22:09:45 »
В бурканчето от горчица не е сол а почистващ препарат (смеска от Roli и прах за пране Esex в пропорция 2 към 1) - е такова нещо не може да се види в нито едно ICE. Тапицерията на стола е по-скоро като седалките в 3674. Има друг модел столове, чиято тапицерия пък е като на ваг. 74. А има и такива с тапицерия като на тролеите икарус.

И се пак не виждам какво имате против телефона ми?  

Quote from: etnies
А Иво - хич няма да се учудя ако ми кажеш, че предпочиташ да се возиш в Чамуга пред Дезиро...
Ааа имаме и такива представители но не точно в този форум  
« Last Edit: 12.12.2007, 22:08:29 by CKD »

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #12 on: 12.12.2007, 22:10:44 »
В бурканчето от горчица не е сол а почистващ препарат (смеска от Roli и прах за пране Esex в пропорция 2 към 1) - е такова нещо не може да се види в нито едно ICE. Тапицерията на стола е по-скоро като седалките в 3674. Има друг модел столове, чиято тапицерия пък е като на ваг. 74. А има и такива с тапицерия като на тролеите икарус.

И се пак не виждам какво имате против телефона ми?  
Ааа имаме и такива представители но не точно в този форум  

A не за телефона, за останалото беше идеята колко е хай-тек  

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #13 on: 12.12.2007, 22:15:42 »
Е може и така да е.
Наскоро ми се случи докато си карам да се запаля - замириса на изгоряло и кога погледнах панталона ми гореше. Е кажете ми това в кое ICE или Taurus може да се случи? Или пък докато караш с 80 км/ч край спирка Живково при разбит път /пропаднал релсов настав/ от удара да се отворят всички врати и прозорци на кабината, или докато минаваш през машинното отделение да се омажеш с масло до уши, или да се налага при всяка смяна на кабините да си носиш и сменяш крушката за прожектора...

Offline NiGhtPiSH

• Защо пиша толкова много?
  • Sofia Hardcore
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Български Локомотивен Форум
« Reply #14 on: 12.12.2007, 22:45:46 »
Всъщност модела на ICE-3 е Siemens Velaro (Desiro, Citaro), и 12 състава ще поемат Москва-Санкт Петербург до 2 години. За нас по-евтиния вариант е КР до проектни скорости и състави от типа на Пендолино...

"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #15 on: 13.12.2007, 01:03:35 »
Quote from: NiGhtPiSH
Всъщност модела на ICE-3 е Siemens Velaro (Desiro, Citaro), и 12 състава ще поемат Москва-Санкт Петербург до 2 години. За нас по-евтиния вариант е КР до проектни скорости и състави от типа на Пендолино...

Другото интересно е, че е част от ЕМВ-тата  са екипирани с 6 пантографа:
на 2 и 7 вагон - за Австрия и Германия
на 4 и 5 вагон - за Франция, Австрия и Белгия
на 3 и 6 вагон - пантографи за прав ток.

В 1ва класа пасажерите могат да се радват на телевизия или да си включат слушалките за радио...

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #16 on: 13.12.2007, 11:48:15 »
знаете ли, че....
по документи магистралние линии в България "отговарят" на скорости над 160км/ч. Съвсем сериозно!
а относно изказването на Иво за линията Пловдив Свилнеград - там мах скорост ще е 160км/ч, т.к. осигурителната инсталация няма да позволява повече - ETCS Level 1 е само за скорости до 160км/ч.
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #17 on: 13.12.2007, 12:07:34 »
Quote from: maniak
знаете ли, че....
по документи магистралние линии в България "отговарят" на скорости над 160км/ч. Съвсем сериозно!
а относно изказването на Иво за линията Пловдив Свилнеград - там мах скорост ще е 160км/ч, т.к. осигурителната инсталация няма да позволява повече - ETCS Level 1 е само за скорости до 160км/ч.

София-Пловдив със сигурност не отговаря на 160 даже и по проект, тъй като е правена когато тези скорости са били недостижими. Не знам от къде ти е информацията. 9та също - таммаксималната скорост е наполовина (80)

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
« Reply #18 on: 13.12.2007, 13:05:47 »
НАРЕДБА № 55 ОТ 29 ЯНУАРИ 2004 Г. ЗА ПРОЕКТИРАНЕ И СТРОИТЕЛСТВО НА ЖЕЛЕЗОПЪТНИ ЛИНИИ, ЖЕЛЕЗОПЪТНИ ГАРИ, ЖЕЛЕЗОПЪТНИ ПРЕЛЕЗИ И ДРУГИ ЕЛЕМЕНТИ ОТ ЖЕЛЕЗОПЪТНАТА ИНФРАСТРУКТУРА
Обн. ДВ. бр.18 от 5 Март 2004г., попр. ДВ. бр.20 от 12 Март 2004г., попр. ДВ. бр.42 от 21 Май 2004г.

Дял втори. ЖЕЛЕЗОПЪТНИ ЛИНИИ
Глава първа. ОБЩИ РАЗПОРЕДБИ
Чл. 7. (1) Железопътните линии се категоризират съгласно изискванията на Наредбата за категоризацията на железопътните линии в Република България, включени в железопътната инфраструктура, и закриване на отделни линии или участъци от линии (ДВ, бр. 112 от 2001 г.), както следва:
1. железопътни магистрали;
2. железопътни линии I категория;
3. железопътни линии II категория;
4. железопътни линии III категория.
(2) Железопътните магистрали са железопътни линии или части от тях, които съвпадат с направленията на европейските железопътни коридори, определени с международни договори и споразумения, по които Република България е страна.
(3) Железопътните линии I категория съвпадат с направленията за международни железопътни превози и/или осигуряват транспортни връзки между железопътните магистрали, като ги допълват.
(4) Железопътните линии II категория са предимно отклоненията от основните железопътни линии, които осигуряват транспортни връзки между урбанизирани територии и имат предимно регионално значение.
(5) Железопътните линии III категория са линии от вътрешния железопътен транспорт на ведомства, дружества или предприятия по смисъла на чл. 2, т. 3 ЗЖТ, които са предназначени за осъществяване на връзката с железопътните линии, включени в железопътната инфраструктура.

...

Глава втора. СКОРОСТИ
Чл. 10. (1) Железопътни магистрали се проектират:
1. за движение на влаковете, осъществяващи превози на пътници, с преобладаваща проектна скорост 160 - 200 км/ч;2. за движение на директни товарни влакове с преобладаваща проектна скорост 100 - 120 км/ч.
(2) При преминаване на железопътна магистрала през урбанизирана територия с гара, в която транзитно преминаващите влакове са малък брой, както и при влизането на железопътни магистрали в челни гари железопътните отсечки пред гарите и в самите гари може да се проектират за по-малка проектна скорост.
(3) При тежки теренни условия или други трудно преодолими пречки, по изключение - отделни отсечки от железопътните магистрали (цели междугария или отсечки пред гара), могат да се проектират за проектна скорост, по-малка от 160 км/ч.
Чл. 11. (1) Железопътните линии I категория се проектират за проектна скорост 100 - 130 км/ч.
(2) При тежки теренни условия или други трудно преодолими пречки се допуска отделни отсечки (цели междугария или отсечки пред гара) да се проектират за проектна скорост 80 км/ч.
Чл. 12. Железопътните линии II категория се проектират за проектна скорост 80 - 100 км/ч.
Чл. 13. За железопътните линии III категория проектната скорост се определя в заданието за проектиране.
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Offline etnies

• Модератор
  • Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
« Reply #19 on: 13.12.2007, 13:21:14 »
Именно. Наредбата е от 2004. А магистралните линии са правени от края на 19ти век до средата на 20ти. Май последната магистрална линия, която е направена и проектирана съответно е 3та. А и тънкостта е  "се проектират", а не "са проектирани". Или иначе казано наредбата има отношение към бъдещите проекти. Даже не знам дали наскоро откритатия участък (който е първи след поне 25 години, в които не еотворено нищо ново) по втора при язовир Цонево е за 160км/ч. Щото и той е проектиран преди 2004.