Author Topic: Схеми на Софийското метро  (Read 119876 times)

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Re: Схеми на Софийското метро
« Reply #220 on: 07.12.2014, 23:26:05 »
Забелязах, че не е отбелязано обръщателното съоръжение на Бизнес парк София (16).

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #221 on: 09.12.2014, 10:35:00 »

Но имам няколко въпроса:
Защо има блед символ за ж.п. гара до станцията на летището? До евентуалната стация между Сливница и Обеля - разбрам, но до летището?  :blink:
Не е ли по-добре да има различни символи за автогара и автостанция? Все пак това са различни неща.
Последната станция на МД2 няма ли да се казва "Витоша", а не "Хладилника"?

До Сливница и Хладилника(Витоша) също има автостанции.  :)
Също така, участъкът между Джеймс Баучер и Хладилника(Витоша) трябва да е в малко по-различен цвят(защото се строи в момента), според легендата.  :)

За летището имаше някакви планове и публикации да се прокарва жп, ама със смяната на правителства и министри цялата работа се замаза.

За автогара и автостанция ще помисля за различни символи, скоро ще ги ъпдейтвам като заимам повече време по празниците.

Витоша оправена.

Станциите в Овча купел са 4 - подземни и 2 надземни, а в Левски има корекция на станциите - няколко от тях са под земята - 2, 4 и 5-та :)
Или, след като сега ще се опитам да ги дешифрирам - станцията в Левски и станциите до Стадион Г.Аспарухов и в Хаджи Димитър. Значи на Ботевградско и в Сухата река ще бъдат подземни.

Станциите по МД3 съм ги правил както са в официално публикуваните документи на Пражкия Метрострой. Този документ за мен има най-голяма стойност по отношение информативност до момента. Знам, че всичко последно в бг е предпоследно. Моля да ми изпратите съответно решение на общината за промяната.

Забелязах, че не е отбелязано обръщателното съоръжение на Бизнес парк София (16).

Оправено.

Допълнителен коментар - нарочно не навсякъде са променяни имената на спирките според последните тенденции. Като станат известни окончателните имена при пускането на участъците, ще ги впиша тях и ще премахна номерата на станциите. Също така моля, ако някой има точните разстояния между станциите по МД1 и МД2, по-специално тези, които са написани в оранжево, а не в кафяво, да ги сподели, за да бъдат нанесени коректно на схемата.
Може и да живея в Берлинско предградие, но ми пука за Софийския транспорт. Т.е. съм точно обратното на Фъндъчката - може и да живее в София, ама хич не и пука за Софийския транспорт

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #222 on: 09.12.2014, 11:49:58 »
Хмм, объркани са и изходите на станция Софийска Света гора.... Странични са, но вероятно вестибюлите ще са два отделни и няма да може да се сменя посоката... ;)

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #223 on: 10.12.2014, 11:09:54 »
     Станциите по МД3 съм ги правил както са в официално публикуваните документи на Пражкия Метрострой. Този документ за мен има най-голяма стойност по отношение информативност до момента. Знам, че всичко последно в бг е предпоследно. Моля да ми изпратите съответно решение на общината за промяната.

Точно така, но мисля споменаха новина, която приехме положително, а именно отпадането на две станции! Това са посочените на схемата станции Шипка и Дойран.

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #224 on: 10.12.2014, 17:05:52 »

Точно така, но мисля споменаха новина, която приехме положително, а именно отпадането на две станции! Това са посочените на схемата станции Шипка и Дойран.

Те последно отпаднаха ли окончателно? С отпадането на тези станции както и на станцията в Овча купел, стават общо не 19, а 16 станции.

Offline greg

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #225 on: 11.12.2014, 11:10:52 »
Те последно отпаднаха ли окончателно? С отпадането на тези станции както и на станцията в Овча купел, стават общо не 19, а 16 станции.
Предполагам да, тъй като за предстоящото прокопаване на централния участък се товори за седем станции плюс една в участъка северно от ж.п. линията на Владимир Вазов. Или общо станциите за първия основен централен участък от зеления МД3 ще бъдат 8!
1. Хаджи Димитър - станция 5 по схемата
2. Янко Сакъзов /парк Оборище, театър София/
3. Орлов мост
4. Граф Игнатиев /Патриарх Евтимий/
5. НДК
6. Пенчо Славейков /Прага/
7. България /Гешов/
8. Красно село

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #226 on: 22.12.2014, 18:28:05 »
Предколеден ъпдейт на схемата.

МД1 - Софийска Света гора - изходите направени посредата на перона
МД3 - В източната част трасето е направено подземно, освен Витиня, която е наземна. Променено отклонението за Слатина от след имагинерната станция Шипка.

Сложени нови фигурки за централни жп и автобусна гари.
Може и да живея в Берлинско предградие, но ми пука за Софийския транспорт. Т.е. съм точно обратното на Фъндъчката - може и да живее в София, ама хич не и пука за Софийския транспорт

Offline ivan krastev

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #227 on: 22.12.2014, 20:44:12 »
Предколеден ъпдейт на схемата.

МД1 - Софийска Света гора - изходите направени посредата на перона
МД3 - В източната част трасето е направено подземно, освен Витиня, която е наземна. Променено отклонението за Слатина от след имагинерната станция Шипка.

Сложени нови фигурки за централни жп и автобусна гари.
Може при следващият ъпдейт малко да оправиш и станцията в Дружба 1 - с 2 вестибюла е не с един :)

Offline UMSofia

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #228 on: 23.12.2014, 10:26:08 »
Мен пък ме "радва" как тотално си отписал отклонението към Илиянци. Иначе, много хубава схема и поздравления за старанието!

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #229 on: 23.12.2014, 11:16:02 »
Мен пък ме "радва" как тотално си отписал отклонението към Илиянци. Иначе, много хубава схема и поздравления за старанието!
Колкото и това след Люлин към СОП! ;) Няма смисъл да прави изображението още по-голямо, при положение, че няма конкретни планове докъде и как ще се развива метрото под Рожен. На схемата ги има всички отклонения и разширения, за които има планова обезпеченост, какво повече!? ;)

Offline mediar

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Mediar's Site
« Reply #230 on: 01.03.2015, 22:49:19 »
Някой има ли снимки на старите схеми, които са били поставяни ( залепяни ) досега над вратите от вътрешна страна на старите и новите състави? :) Интересно ми е да видя как са се променяли през годините

Offline fizik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #231 on: 08.05.2015, 10:15:21 »
Моля ако има неточности да пишете

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #232 on: 08.05.2015, 10:22:45 »
На Бизнес парка бретела е преди станцията и няма изтеглителни коловози.

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #233 on: 08.05.2015, 10:54:55 »
Станция гара Искър се казва ''Искърско Шосе'', а станция ''Дружба 1'' е само станция ''Дружба''.

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #234 on: 08.07.2015, 15:20:10 »
Отдавна не съм писал тук, но... е, какво пък, гледайте:

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #235 on: 08.07.2015, 16:09:32 »
Супер са!  :fan:

Offline vasko

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #236 on: 08.07.2015, 16:49:59 »
Още един път ли ще се сменят схемите в метрото?  :crazy:

Не, че се оплаквам - като гледам това е дизайнът, който аз също бях предложил преди време.  :fan:
СБОГОМ, GTSofia.info

Здравей, отново, GTSofia.info  :)

Offline boleroto

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #237 on: 08.07.2015, 20:20:39 »
Засега е само експеримент, за да докажем на Братоев, че концепцията е валидна. За повече информация:
http://bnr.bg/sofia/post/100578002/postavat-unificirani-ukazatelni-tabeli-za-po-dobra-orientacia-na-horata-v-metroto

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #238 on: 08.07.2015, 20:55:22 »
Много добре. Очакваме подробности. От няколкото милисекунди върху схемата имам бележка по гарфичното оформление: Южен парк изглежда като в непосредствена близост до Линия 2.

Offline passenger

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #239 on: 09.07.2015, 08:37:43 »
Много добре. Очакваме подробности. От няколкото милисекунди върху схемата имам бележка по гарфичното оформление: Южен парк изглежда като в непосредствена близост до Линия 2.

Хм... а Борисовата изглежда все едно е на юг от Жолио Кюри :neznam:
ex-putnik